تبلیغات
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • .:: روستای پیروز -پری::. - تردیدافکنی آمانو درباره برنامه هسته ای ایران
  لطفا در بخش نظرات ،نظر و انتقاد خودتان را مطرح فرمائید
  حدیث موضوعی

  مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنانی با اشاره به مذاکرات این نهاد با ایران اعلام کرد بازرسی از سایت پارچین مفید خواهد بود.
  مهر به نقل از لس آنجلس تایمز نوشت: "یوکیو آمانو" با بیان این مطلب در ادامه مدعی شد : با وجود مذاکراتی که با ایران داشته ایم پیشرفت کمی در این رابطه حاصل شده که بتوان گفت که آیا ایران به دنبال سلاح هسته ای هست یا نه.

   
   آمانو در ادامه گفت : در سال جاری میلادی مذاکرات گسترده ای با ایران داشته ای،م اما با این وجود این مذاکرات به نتیجه نرسیده است.

   
  روزنامه اکسپرس تریبون نیز به نقل از آمانو می نویسد : بازرسی بازرسان آژانس از سایت پارچین در نزدیکی تهران برای ما مفید خواهد بود.

   
  مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص دسترسی به سایت پارچین گفت : من همچنان معتقدم که اگر ما به پارچین دسترسی داشته باشیم در اینکه فهم بهتری از فعالیتهای گذشته و فعلی پارچین داشته باشیم بسیار مفید خواهد بود.

   
  به گزارش مهر، موضوع پارچین و وجود اتاقک انفجار در این محل برای اولین بار در سال 2003 میلادی مطرح شد.

   
  این سایت در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ مورد بازرسی قرار گرفت و همه ادعاهای مطرح شده در باره آن رد شد. در سال ۲۰۱۱ میلادی تصاویر ادعایی دستاویزی برای اعمال فشار به ایران قرار گرفت و در سال جاری هم بازهم با استناد به تصاویر ماهوارهای مدعی فعالیت در سایت پارچین شده و خواهان بازرسی از آن هستند.

   
  پیش از مذاکرات ایران و 1+5 در بغداد، آمانو در سفری به تهران خواستار بازرسی از این مکان شده بود که تهران با آن موافقت کرد، اما خودداری غرب از عمل به توافقات قبلی خود سبب شد تا جمهوری اسلامی این فرصت را به بازرسان ندهد.  طبقه بندی: سیاست، 
  نظر سنجی
  آیا از عملکرد مدیران و موقعیت شهر زنگنه راضی هستید ؟  امکانات سایت
  پیوند های روزانه
  تبادل بنر
  رهبری

  ریاست جمهوری

  رجانیوز

  دانشنامه قرانی