تبلیغات
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • .:: روستای پیروز -پری::. - جمعه همه می‌آیند...
  لطفا در بخش نظرات ،نظر و انتقاد خودتان را مطرح فرمائید
  حدیث موضوعی

  مرتبه
  تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1392
  شمارش معکوس برای پایان زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی، تصمیم‌گیری مردم و حضور میلیونی پای صندوق‌های رای آغاز شد.

  نقل از ایسنا، امروز آخرین روز است، ساعت‌های پایانی تا کاندیداها آخرین تلاش‌های تبلیغاتی خود را انجام دهند، تلاش‌هایی که شاید بر تعداد آرایشان بیفزاید یا از عدد آن بکاهد.

  از ۱۶ خرداد و با آغاز رسمی تبلیغات شوراها و پیوستن عدد کثیر کاندیداهای این عرصه به جمع هشت‌نفره‌ای که قرارشان، رقابت بر سر کرسی ریاست‌قوه مجریه کشور بود، تمام نقاط ایران پر شد از عکس‌ها، تبلیغات، بنرها و مهم‌تر از همه نقل‌هایی که میان تک تک شهروندان ایران اسلامی، رد و بدل می‌شد.

  یک‌هفته گذشته، هفته‌ای پرکار برای همه بود، هفته‌ای که هم کاندیداها و هم مردم، دغدغه انتخاب و انتخابات راحتشان نمی‌گذاشت،‌ حتی بی‌تفاوت‌ترین شهروندان، درونش ناآرام بود، راننده‌ سواری مسافربری که تلاش می‌کرد خود را در برابر این همه تلاش بی‌تفاوت نشان دهد، در نهایت اظهار نظری می‌کرد، مخالف یا موافق و همین بابی برای گفت و گو بود از مبدا تا مقصد و شاید گروه بعدی مسافران با چهره و حرف‌های جدید راننده مواجه می‌شدند.

  رشد عقلانیت و آگاهی‌های امروز مردم در جامعه ایران، آنقدر هست که تمام شهروندانش نظراتی صائب ارایه دهند، نظراتی که بعضا سادگی درون گوینده و بعضا، پیچیدگی‌های فرد را واگو می‌کند.

  هر روز که به جمعه موعود نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم، بحث‌ها داغ‌تر و حرف‌ها مستندتر و پخته‌تر می‌شود، خیلی‌ها تا حالا انتخابشان را کرده‌اند، خیلی‌ها هم مردد هستند، نه برای حضور، برای انتخاب، اینکه سکان باید به دست چه کسی سپرده شود.

  این تنها محدود به انتخاب رئیس‌جمهور نیست، شورا هم انتخاب خودش را دارد و شاید سخت‌تر، انتخاب تعدادی از میان شمار زیاد کانیداها، اینکه فردا انتخابت موجب پشیمانی تو نشود، اینکه تا پایان سربلند از انتخابت، احساس خوشآیند عمل به تکلیف به شکلی خداپسندانه و موثر بر حال و احوال مردم، تو را سرشار کند، حسی که ماندگار باشد.

  شوراها اگرچه کمی در سایه قرار گرفته است اما انتخابی سخت و سرنوشت‌ساز است،‌ خصوصا در شهرهای بزرگ، شهرهایی که تعداد گزینه‌ها دو رقمی است، شهرهایی که نیازهای متفاوتی دارد و نیازمند تخصص‌های مختلفی است، اما عکس‌ها به تنهایی گویا نیست، عکس‌های که به‌راحتی با ابزاری می‌توان آن را روشن کرد،‌جذاب، عکس‌هایی که گذشته را کمتر نشان می‌دهد، توان را نمی‌توانی در آنها جست و جو کنی و شایسته رای بودن را.

  این روزها در و دیوار همه‌جای ایران، مملو از تصاویر و نوشته‌هایی است که هرکدامشان با تفکری به صحنه رقابت پا گذاشته‌اند، برخی در جست‌و جوی شغلی، برخی برای ادای دینی و برخی برای آزمودن خود!! برخی هم با کوله‌باری از تجربه و اعتماد به‌نفسی که آنان را وادار کرده تخصصشان را در اختیار شهر و دیارشان قرار دهند.

  در میان همه تصاویر، بسیاری آزمایش پس داده‌اند، سال‌ها و بعضی‌ها را هم مردم آزموده‌اند، بارها، اینکه کدامشان این‌بار افتخار نمایندگی این مردم صبور را کسب کند، حرفی است که پاسخش را باید فردا جست و جو کرد.

   مهمتر از همه‌ی حرف‌ها، عکس‌ها، تمام قد و نشسته، کلوزآپ و بزک شده رنگی و سیاه و سفید، مردمی هستند که دل به آمدن دارند، به حضور، چشم به لبان رهبرشان دوخته‌اند و برای آنکه نشان‌دهند پای کار هستند، از هم‌اکنون خود را آماده‌کرده‌اند، مردمی که با دقت حرف‌ها را می‌شنوند، آدم‌ها را زیر و بالا می‌کنند.

  مردمی که هر بار رای‌شان همه را غافلگیر کرد و تحلیل رای‌شان،‌ عمق هوشمندی و آگاهی‌شان را نشان داده است.

  مردمی که آرام آرام از رای‌های قومی و قبیله‌ای، رای‌های احساسی و بی‌تدبیر،‌ فاصله گرفته و با هر رای شعور بالای خود را در ابعاد مختلف به رخ می‌کشند.

  مردمی که هر بار با آنان گفت و گو می‌کنی، بیش از گذشته به عمق نگاهشان پی می‌بری، نگاهی که ظاهر را می‌بیند و اندیشه‌ها را تحلیل می‌کند، نگاهی که موشکافانه به اطراف می‌نگرند و صبورانه همه رفتارها را تحلیل می‌کنند.

  مردمی که برای انتخابشان بحث می‌کنند، برای آگاهی‌شان، می‌پرسند، برای رای‌شان ارزش‌ قائل هستند و آن را به‌آسانی به پای هر فرد و گروه و جناحی نمی‌ریزند.

  شهروندانی که انتظارات امروزشان با دیروز بسیار متفاوت است، هم به لحاظ گستردگی، هم به لحاظ کیفیت، مردمی که دیگر شورای شهرداری راضی‌شان نمی‌کند.

  امروز در آخرین روز از تبلیغات کاندیداها، به حتم نامزدها آخرین تلاش‌هایشان را برای هدر ندادن ثانیه‌ها، انجام می‌دهند و کاش در این شلوغی بازار چسباندن پوستر و توزیع تراکت‌ و دیگر ابزارهای تبلیغاتی، به یاد داشته باشند که مردم در تصمیم نهایی، در کنار شوری که برای حضور در انتخابات و خلق حماسه سیاسی دارند، شعور را چاشنی جوهر خودکارهایشان کرده و کنار نام کسانی علامت انتخاب را می‌زنند که تبلیغاتشان اقناع‌کننده باشد نه تعداد و کیفیت عکس‌ها و تبلیغاتشان بهتر.
  طبقه بندی: سیاست، 
  نظر سنجی
  آیا از عملکرد مدیران و موقعیت شهر زنگنه راضی هستید ؟  امکانات سایت
  پیوند های روزانه
  تبادل بنر
  رهبری

  ریاست جمهوری

  رجانیوز

  دانشنامه قرانی